Δευτέρα 14 Μαρτίου 2011

1η αγωνιστική

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, η ανδρική ομάδα μας γνώρισε την ήττα απο έναν σαφώς καλύτερο αντίπαλο στο γήπεδο.

Με αρκετές απουσίες πάλεψε για 45λεπτά με το σκόρ να παραμένει στο 0-0 αλλά υπέκυψε τελικά.
Η απουσία των ΣΦΥΡΗ Ορέστη και MUHAMMAD Asjed φάνηκε στην επίθεση.
Όλα τα παιδιά έδωσαν ότι καλύτερο είχαν, με τον γκολκίπερ μας ΠΟΖΑΝΤΖΗ Σόλωνα να κάνει ένα πολύ καλό παιχνίδι και τώρα κοιτάμε τον επόμενο αγώνα.

Στον αντίποδα με το δεξί μπήκε η γυναικεία ομάδα μας.
Στον τέταρτο κατά σειρά αγώνα με αντίπαλο τον Υμηττό όχι μόνο παρέμεινε αήττητη αλλά πήρε καθαρά την νίκη με 2-0.

Χάνοντας το πρώτο 10λεπτο του 1ου ημιχρόνου, επηρεασμένες απο την πρεμιέρα, σταδιακά απέκτησαν την πρωτοβουλία τον κινήσεων και στο 33λεπτό μετουσιώθηκε σε γκόλ με την PUNT Floortje.
Στο δεύτερο ημίχρονο συνέχισαν την πίεση και στο 38λεπτό ήρθε το δεύτερο γκόλ απο την ΚΥΠΡΟΥΛΗ Μαρία.
Έχοντας την υπεροχή και το σκόρ η ομάδα μας στο υπόλοιπο του αγώνα δεν απειλήθηκε σοβαρά και πήρε την πρώτη νίκη της χρονιάς.

Το ντεμπούτο τους με την ομάδα έκαναν η ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗ Ελευθερία, ΠΑΠΙΣΤΑ Ερασμία, ΣΤΕΦΑΝΙΟΥ Γεωργία, ΜΗΤΡΑΚΗ Ισμήνη και ΔΗΜΑΚΟΥ Χρηστήνα.